Десняньский Біосферний Резерват

Деснянський біосферний заповідник

Біосферний Резерват Розточчя

Біосферний заповідник Розточчя

Шацький Біосферний Резерват

Біосферний заповідник Шацький

by

У п’ятницю, 3 грудня, онлайн відбулася фінальна зустріч проєкту «Екосистемна адаптація до зміни клімату та регіональний розвиток шляхом розширення можливостей біосферних резерватів України». Проєкт тривав понад три роки. Його основна мета: інтеграція екосистемного підходу адаптації до зміни клімату на регіональному і національному рівні.

by

В рамках проєкту «Повторне зволоження та відновлення заповідного болота «Заливки» на території Біосферного резервату Розточчя заплановане повторне зволоження та відновлення заповідного болота, яке було осушене понад 50 років тому. Внаслідок осушення постраждала місцева екосистема, саме тому фахівці працюють над її відновленням.

by

Сьогодні ми провели чотирьохгодинну зустріч у зумі разом із переможцями проекту «Конкурс ідей», представниками Фонду Міхаеля Зуккова та Університету сталого розвитку м. Еберсвальде.

by

Фонд Міхаеля Зуккова оголошує тендер на вибір компанії для виробництва документального фільму в рамках проекту «Екосистемна адаптація (EbA) до зміни клімату та регіонального розвитку шляхом розширення можливостей українських біосферних резерватів». Документальний фільм спрямований на підвищення обізнаності щодо зміни клімату, її впливу та адаптацію на основі екосистем (EbA) – на прикладі проектної діяльності та результатів. Крім того, фільм повинен підвищити видимість проекту.

by

2 березня відбулася онлайн-зустріч українсько-німецького проекту «Екосистемна адаптація до зміни клімату та стійкий регіональний розвиток через розширення можливостей українських біосферних резерватів» з представниками Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та експертами, що входять до складу координаційного комітету проекту.

“Ми дуже зацікавлені у інформації, яку напрацював проект. Ми також зацікавлені у інформації про конкретні приклади, на які вже потрібно реагувати для того, щоб максимально врахувати ці аспекти і інтегрувати їх у наступні проекти. Ми бачимо, що в різних секторах економіки мають готуватися і збиратися дані щодо вразливості екосистем до зміни клімату для того, щоб на державному рівні готувати заходи з адаптації”, – розповіла під час зустрічі Ірина Ставчук, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Представники біосферних резерватів представили результати конкурсу ідей на кращі пілотні проекти з адаптації до зміни клімату і розповіли про перебіг їхньої реалізації.

by

Кабінет міністрів призначив першою заступницею міністра захисту довкілля і природних ресурсів Ірину Ставчук. Вона також виконуватиме обов’язки голови новоствореного міністерства.

by

До 12 квітня 2020 року в Україні триває прийом робіт в рамках конкурсу ідей для пілотних проектів з екосистемної адаптації до змін клімату в біосферних резерватах. Переможці отримають до 10 тис. євро на реалізацію свого проекту.

У ефірі UA:Львів про конкурс ідей розповідають доцент ЛНУ ім. І.Франка, координатор проекту Анатолій Смалійчук та заступниця директора з наукової роботи заповідника «Розточчя» Галина Стрямець.

by

На початку квітня у ірландському місті Дублін пройшла масштабна конференція EuroMAB. Там зібралися фахівці з усього світу, аби обмінятися ідеями і досвідом у сфері біосферних резерватів. Чотири дні понад 300 науковців, практиків та активістів говорили про те, що ми можемо зробити, аби поліпшити взаємодію людини з природою.