Десняньский Біосферний Резерват

Деснянський біосферний заповідник

Біосферний Резерват Розточчя

Біосферний заповідник Розточчя

Шацький Біосферний Резерват

Біосферний заповідник Шацький

Деснянському біосферному резерваті

© Деснянський біосферний резерват

Рік оголошення: 2009

Деснянський біосферний резерват розташований у Сумській та Чернігівській областях. Географічно він розташований на східному Поліссі, у середній течії річки Десни – однієї з найбільших приток Дніпра та на одному з останніх великих нерегульованих водотоків у Європі.

Загальна площа: 70 748 га

Зона ядра (суворої охорони): 2 397 га

Буферна зона (наукове та навчальне використання): 13 156 га

Транзитна зона (територія співпраці / стійке землекористування): 55 195 га

На території біосферного резервату присутні основні ландшафтні типи східнополіської низовини: 33% ліси (38%, включаючи лісисті заболочені місця), 2% водні екосистем (річки, озера), 25% водно-болотні угіддя (болота, болотні луки), 14% луки, 20% сільськогосподарські землі та 6% поселення.

Біосферний резерват характеризується досить низькою щільністю непромислового населення. Сільське та лісове господарство є економічною основою місцевого населення шляхом традиційного природокористування.

Біосферний резерват включає в себе ряд інших природоохоронних територій, таких як Деснянсько‐Старогутський національний природний парк (НПП), три заказники, чотири пам'ятки природи та Рамсарське угіддя (водно‐болотне угіддя міжнародного значення) "Заплава річки Десна".

Робота з громадськістю зосереджена в основному на рекреаційній та освітній діяльності. Виставки, семінари, конференції, а також тематичні заходи для школярів – приклади регулярних освітніх заходів.