Десняньский Біосферний Резерват

Деснянський біосферний заповідник

Біосферний Резерват Розточчя

Біосферний заповідник Розточчя

Шацький Біосферний Резерват

Біосферний заповідник Шацький

by

Фонд Міхаеля Зуккова оголошує тендер на вибір компанії для виробництва документального фільму в рамках проекту «Екосистемна адаптація (EbA) до зміни клімату та регіонального розвитку шляхом розширення можливостей українських біосферних резерватів». Документальний фільм спрямований на підвищення обізнаності щодо зміни клімату, її впливу та адаптацію на основі екосистем (EbA) – на прикладі проектної діяльності та результатів. Крім того, фільм повинен підвищити видимість проекту.

by

2 березня відбулася онлайн-зустріч українсько-німецького проекту «Екосистемна адаптація до зміни клімату та стійкий регіональний розвиток через розширення можливостей українських біосферних резерватів» з представниками Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та експертами, що входять до складу координаційного комітету проекту.

“Ми дуже зацікавлені у інформації, яку напрацював проект. Ми також зацікавлені у інформації про конкретні приклади, на які вже потрібно реагувати для того, щоб максимально врахувати ці аспекти і інтегрувати їх у наступні проекти. Ми бачимо, що в різних секторах економіки мають готуватися і збиратися дані щодо вразливості екосистем до зміни клімату для того, щоб на державному рівні готувати заходи з адаптації”, – розповіла під час зустрічі Ірина Ставчук, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Представники біосферних резерватів представили результати конкурсу ідей на кращі пілотні проекти з адаптації до зміни клімату і розповіли про перебіг їхньої реалізації.

by

Кабінет міністрів призначив першою заступницею міністра захисту довкілля і природних ресурсів Ірину Ставчук. Вона також виконуватиме обов’язки голови новоствореного міністерства.

by

До 12 квітня 2020 року в Україні триває прийом робіт в рамках конкурсу ідей для пілотних проектів з екосистемної адаптації до змін клімату в біосферних резерватах. Переможці отримають до 10 тис. євро на реалізацію свого проекту.

У ефірі UA:Львів про конкурс ідей розповідають доцент ЛНУ ім. І.Франка, координатор проекту Анатолій Смалійчук та заступниця директора з наукової роботи заповідника «Розточчя» Галина Стрямець.

by

На початку квітня у ірландському місті Дублін пройшла масштабна конференція EuroMAB. Там зібралися фахівці з усього світу, аби обмінятися ідеями і досвідом у сфері біосферних резерватів. Чотири дні понад 300 науковців, практиків та активістів говорили про те, що ми можемо зробити, аби поліпшити взаємодію людини з природою.

by

Понад півстоліття зі своїх 78 років біолог та еколог Міхаель Зукков працює над збереженням природи (особливо боліт та торфовищ) у Європі. 1997-го, коли йому було 56 років, він отримав нагороду «За правильний спосіб життя» (Right Livelihood Award), яку ще називають альтернативною Нобелівською премією. Щороку відзнаку вручають борцям за права людини, збереження природи та мир. Цю нагороду свого часу отримали американський програміст Едвард Сноуден та еколог Білл Маккібен.

Найбільше уваги в своїх дослідженнях він присвятив болотам та торфовищам. Нині його типологію боліт використовують як стандарт класифікації. Саме завдяки роботі та підтримці Міхаеля Зуккова з’явилися десятки національних парків, резерватів (територія, де головним об’єктом охорони є один із компонентів природного комплексу. — Ред.) та інших природоохоронних об’єктів у Грузії, Азербайджані, Монголії, Киргизстані, Казахстані, Білорусі та Росії.

by

Ми в Дубліні. Столиця Ірландії зустріла похмуро, з важких хмар здавалося ось-ось хлине дощ. У квітні українська команда прибула на EuroMAB - 2019. Це масштабна конференція для тих, хто працює у біосферних резерватах. Раз на два роки у різних містах відбувається конференція цієї мережі, яка існує в рамках Міжурядової наукової програми ЮНЕСКО MAB. Тут збираються фахівці з різних країн та галузей аби протягом чотирьох днів поділитися своїм досвідом. Бути учасником такої конференції – мрія кожного, хто працює у біосферному резерваті, бо туди з’їжджається специфічна публіка. І я серед них!

by

Зміна клімату є одним з ключових викликів людства. Цьогорічна зима вже побила температурні рекорди і змушує задуматися над тим, як це впливе на аграрний та туристичні ринки вже найближчим часом.

Про те, які наслідки кліматчиних змін варто чекати уже в найближчі роки, як від цього постраждає Україна та чи можливо адаптуватись до нової реальності розповів професор з охорони природи університету сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина) доктор П'єр Ібіш.